fbpx

4 filary miłości własnej

Izabella Świgost, Coach, rodzina, Polska, kreatorka, pomoc rodziny, fotograf, Justyna Michalska, Jessie, studio meksyk zdjęcia biznesowe, wizerunek 21, kopia

4 filary miłości własnej

4 filary miłości własnej

Izabella Świgost, Coach, rodzina, Polska, kreatorka, pomoc rodziny, fotograf, Justyna Michalska, Jessie, studio meksyk zdjęcia biznesowe, wizerunek 21, kopia

Miłość własna to zdrowe poczucie własnej wartości, osadzone w rzeczywistości, nie ma nic wspólnego z zarozumiałością. Mam na myśli miłość do samej siebie, wynikającą z poznania siebie i pokochania tego co się poznało. Szacunek do siebie, dążenie do szczęścia i umiejętność cieszenia się z rezultatów.

4 filary na których opiera się selflove to:

1

SAMOŚWIADOMOŚĆ

to znaczy pełna empatii wiedza o sobie samej

Coś w rodzaju analizy SWOT, mocne i słabe strony, role i zagrożenia ze strony innych ludzi. Trzeba poznać własne ograniczenia, swoje umiejętności, talenty i wady.

Samoświadomość jest przeciwieństwem myślenia magicznego, mówi do czego powinnaś dążyć a czego unikać aby nie popadać w ciągłą frustrację.

Potrzebujesz rozeznać i zrozumieć własne ograniczenia, dobrze zrozumieć rzeczywistość, żeby mieć świadomość co potrafisz zrobić najlepiej a czego nie jesteś w stanie zrobić niezależnie od starań.

Jeżeli tego nie wiesz, nie jesteś świadoma, myślisz magicznie „musi mi się udać” i stawiasz sobie nierealistyczne cele bez pokrycia w twoich możliwościach, perfekcjonistyczne, to z pewnością skazujesz się na porażkę i rozczarowanie.

SAMOAKCEPTACJA

bezwarunkowe przyjęcie własnej tożsamości, osobowości, charakteru i temperamentu, relacji, doświadczeń i okoliczności życiowych, własnej drogi i historii.

Zaakceptowanie siebie całkowicie i bezwarunkowo tak jak kochasz bezwarunkowo swoje dziecko.

Bezwarunkowa miłość nie oznacza braku dyscypliny, nie należy jej mylić z rozpuszczaniem, rozpieszczaniem i pobłażaniem. Nie chodzi o to, żebyś uważała, że coś ci się należy.

Chodzi, żeby siebie zaakceptować taką jak jesteś tu i teraz, zmieniać to co chcesz i możesz zmienić, czego być może u siebie nie lubisz, a jeśli nie jest to możliwe, zaakceptuj ten fakt i przyjmij siebie w takiej wersji.

Powiedz sobie „taka jestem, to potrafię zrobić i chcę być swoim najlepszym przyjacielem”.

2

3

SAMOZAUFANIE

przekonanie, że ma się na uwadze własne dobro

Jesteś swoim najlepszym przyjacielem jak już pisałam a nie najgorszym wrogiem. Czuwasz nad sobą, masz władzę i autonomię.

Nie jesteś kontrolowana przez innych ludzi ani od nich zależna.

Ufaj sobie poruszając się świecie, który czasami jest wrogi i frustrujący, unikający, pełen niechęci, bolesny i raniący.

Chodzi o to, żebyś miała pewność, że niezależnie od okoliczności możesz sobie zaufać, że zrobisz wszystko, żeby najlepiej zaspokoić swoje podstawowe potrzeby psychiczne, że potrafisz matkować sobie tak jak matkujesz swojemu dziecku.

SAMOSKUTECZNOŚĆ

przekonanie wynikające z doświadczenia, że jesteś w stanie stawiać sobie racjonalne i realistyczne cele i posiadasz zdolność ich realizacji

Robisz to korzystając z możliwości własnych oraz otoczenia i innych ludzi.

Masz przekonanie, że jesteś w stanie osiągnąć założony rezultat w sposób, który nie szkodzi twojemu samopoczuciu i nie narusza twoich granic.

4

Te cztery filary miłości własnej to doskonały opis wystarczająco dobrej mamy lub najlepszego przyjaciela.

Powinnaś być przez całe życie swoim najlepszym rodzicem i przyjacielem.

Miłość własna, to jedyny niezawodny drogowskaz w życiu, jest jak skała, fundament, stabilny, niezawodny, pewny, przewodnik i najprawdziwszy, lojalny przyjaciel, którego jedynym zmartwieniem jest twoje dobro i zadowolenie.

Pobierz bezpłatny ebook

Jak wspaniale wychować dziecko i… nie zwariować? 

16 najlepszych sposobów!

Pobierz bezpłatny ebook

Jak wspaniale wychować dziecko i… nie zwariować? 

16 najlepszych sposobów!